Faber SYNTHESIS HIP X A90

• konstrukce
    • osvětlení
    • čekal jsem nižší hlučnost,
    • ovládání knoflíky

předchozí odsavač BEST odešel a samozřejmě už neexistují náhradní díly. Hledal jsem nový hlavně dle papírových parametrů rozměrově stejný ale tišší. Jelikož odsavače nemají nikde vystavené, musel jsem hledat pouze dle recenzí a parametrů (i ceny). Vyšel mi z toho Faber.
    Hlučnost připojeného odsavače je nižší než u BEST ale přesto to není ono.
    Model se dodával pouze s tlačítky, což není žádná krása :o(

Montáž velmi jednoduchá, odsavač odsává. Nejsem si ale jist, že bych šáhl po stejném modelu znova.

• , zakoupeno v Luxusni-elektro.eu

nerez
Max. hlučnost
52 dB
Recirkulace

Faber Synthesis HIP X A90Oblíbený klasický komínový odsavač Faber Synthesis s výkonnou ventilační jednotkou HIP se dvěma oddělenými turbínami. Při běžném vaření postačí provoz na 1. stupeň při nízké hlučnosti. Snadné ovládání tlačítky. Záruka na bezchybnou funkci 5 let.

Ventilační jednotka HIPVentilační jednotka se dvěma oddělenými turbína¬mi je určena pro střední třídu odsavačů. Dosahuje výkonu 750 m3/hod.

Kvalita výrobků FaberKvalita a šetrnost k životnímu prostředí jsou charakteristické rysy výrobků značky FABER. Této oblasti se nepřetržitě věnuje tým techniků společnosti FABER. Výsledky jejich práce jsou následně prověřovány nejrenomovanějšími evropskými a světovými zkušebnami.

• Ostatní parametry a funkce:Obj. kód: 5911804
  • Modifikace: HIP X A90
  • Provedení: nerez
  • Šířka: 90 cm
  • Hmotnost: 12,5 kg Výkon ventilační jednotky: 750 m3/hod.
  • Výkon dle IEC 61591: 685 m3/hod.
  • Hlučnost IEC 60704-2-13: 52 - 69 db(A)
  • Ovládání: tlačítkové
  • Filtr: kovový kazetový
  • Počet stupňů: 3
  • Osvětlení: 2x 28W halogen
  • Počet motorů: 1
  • Ventilační jednotka: HIP
  • Výkon na jednotlivé rychlostní stupně: 305 | 445 | 685 m3/hod.
  • Hlučnost na jednotlivé rychlostní stupně: 52 | 59 | 69 db(A)
  • Výstupní průměr: 150 / 120 mm
  • Maximální výstupní tlak: 320 Pa
  • Maximální příkon motoru: 205 W
  • Odsávání do komína: Ano
  • Recirkulace : Ano
  • Příslušenství (není součástí):Zpětná klapka 150 mm

Baffle filtry

Zadní deska 600 mm

Komín Synthesis X hor.dl.

UHF 008 (sada)

Zadní deska X - 90cm

• , zakoupeno v Moje spotřebiče

• konstrukce
    • osvětlení
    • čekal jsem nižší hlučnost,
    • ovládání knoflíky

Hlučnost připojeného odsavače je nižší než u BEST ale přesto to není ono.
    Model se dodával pouze s tlačítky, což není žádná krása :o(

• , zakoupeno v Luxusni-elektro.eu

• potřebný výkon odsávání
    • velikost do stávající kuchyně/výměna
    • při plném výkonu poměrně hlučný/ proti původnímu hodně hlučný

spokojenost

• design
    • výkon

Nejlevnější nerez odsavač který měl požadovaný výkon pro místnost 30m2. Funguje dobře, málem jsme reklamovali že píská ale stačilo otevřít okno aby měl odsavač co nasávat a problém byl vyřešen:) Hlučnost je na standardní úrovni..na trojku už se hold moc na televizi dívat nedá. Určitě by bylo lepší kdyby byly světla lepší než obyčejné žárovky. Praktické jsou omyvatelné a vytahovatelné filtry.